باسلام

خبر خوب برای دانشجویان عزیز که بارها در مورد درس حسابرسی پیام نور و حجم زیاد آن اعلام شکایت می کردند -  همچنین دانشجویان دانشگاه ازاد و علمی کاربردی که از حجم کتاب های معرفی شده برای درس حسابرسی۱ به آنان دچار مشکل بودند - به همین علت:

 با توجه به متن و سر فصلهای آن کتب و همچنین بر اساس سرفصلهای شورای انقلاب فرهنگی و وزارت علوم - که سرفصلهای هر درس را برای دانشگاههای دولتی و غیر دولتی و دانشگاه ازاد تعیین می نمایند و همچنین تجربه تدریس این درس در سالیان متمادی و اشنایی با مشکلات کتابها و دانشجویان در درس حسابرسی :

 کتاب مروری بر حسابرسی ۱

با تلاشی یکساله تهیه و تالیف و به چاپ رسیده است.

خصوصیات این کتاب نسبت به سایر کتابهای مشابه:

خلاصه درس و سئوالات تستی هر فصل با پاسخ تشریحی + نمونه سئوالات تستی پایان ترم دانشگاه پیام نور با جواب تشریحی + نمونه سئوالات کنکور ارشد سراسری و آزاد با جواب تشریحی ارائه شده است به نحوی که جواب تست مشخص شده و در مورد جواب درست در همان قسمت شرح داده شده است

کتاب سبک و حتی المقدور کم حجم تهیه شده است (با همه قسمتهای فوق الذکر) - ۱۵۰ صفحه

قیمت کتاب مناسب است - ۲۸۰۰ تومان  

در همین راستا از دوست عزیزم جناب آقای شهرام طاهری - استاد دانشگاه - عضو جامعه حسابداران رسمی ایران - حسابرس مستقل و از مدیران اسبق سازمان حسابرسی - نیز برای تالیف کتاب مذبور دعوت به همکاری شده است تا کیفیت کتاب از لحاظ علمی و تجربی تا حد ممکن تضمین گردد.

با توجه به اهمیت این کتاب برای قشر دانشگاهی کشور و نظر به محتوای کارا و کیفی آن - کتاب توسط انتشارات ترمه به چاپ رسید.

همانطور که دانشجویان حسابداری مطلع هستند - انتشارات ترمه معتبرترین انتشارات در زمینه کتب حسابداری و حسابرسی در کشور است (اخیرا کتب معتبر در رشته های  مدیریت و اقتصاد را نیز منتشر می کند - همچنین نماینده فروش نشریان و مجلات سازمان حسابرسی است)

آدرس انتشارات ترمه : تهران - میدان انقلاب - خیابان ۱۲ فروردین

کرج : میدان بهمن - کتابفروشی بهمن

(اگر قصد تهیه کتاب را دارید اینجا کلیک کنید)

     این کتاب با هدف استفادة دانشجویان (حسابداری – حسابرسی – مدیریت و اقتصاد) تهیه و تألیف شده است. در زمینه حسابرسی، کتب مختلف و غنی در بازار وجود دارد اما این کتابها حجیم بوده و دانشجو؛ انگیزه کافی برای مطالعه آنها و دریافت اطلاعات را ندارد و یا ضمن صرف زمان زیاد برای مطالعه، به جهت حجم انبوه و ریز اطلاعات، قادر به ایجاد یک تصویر ذهنی در خصوص چارچوب و اسکلت کلّی از حسابرسی نیست. 

صرف زمان زیاد برای مطالعه - حجم زیاد کتاب و زمان کم برای امتحان همه دست به دست هم می دهند تا دانشجو نمره خوبی نگیرد.

از اینرو درصدد برآمدیم تا کتابی تهیه و مشکلات فوق را رفع و خصوصیات زیر را در آن بگنجانیم:

1- کتاب سبک و حتی‌المقدور کم حجم تهیه شده است و برای امتحانات پایان ترم و کنکور بسیار مناسب است. (مخصوصا پیام نور که زمان کم است - و این کتاب با سئوالات تستی پایان ترم درس حسابرسی کاملا منطبق است)

2- درس هر فصل در 3 تا 4 صفحه به زبانی ساده در ابتدای فصل آمده است.

3- سئوالات تستی از متن درس بعلاوة سئوالات کنکور کارشناسی ارشد همان درس برای سالهای قبل در پایان هر فصل با جواب تشریحی ارائه شده است.(سئوالات کنکور سراسری یا آزاد با سال مربوط مشخص شده‌اند).

جواب تشریحی سئوالات تستی موجب تکرار درس همان فصل می‌شود و سعی شده است اطلاعات بیشتری را نسبت به خلاصة درس ارائه کند. لذا توصیه می‌شود سئوالات پایان هر فصل را با جواب تشریحی آن حتماً مطالعه نمائید و صرفاً به مطالعة خلاصة درس اکتفاء نکنید.

در بین سئوالات ممکن است به سئوالاتی برخورد کنید که از یک موضوع تکراری طرح شده‌اند. قابل ذکر است که عین این سئوالات تکراری نیست بلکه با هدف آشنایی شما با انحاء مختلف از طرح سئوال درخصوص یک موضوع، این سئوالات ارائه شده‌اند.

از اساتید محترم و دانشجویان عزیز انتظار داریم بر ما منّت گذاشته و نظرات اصلاحی خود را به آدرس پست الکترونیکی: Rahbarpnu@yahoo.com ارسال دارند تا درچاپهای بعدی مدّنظر قرار گیرد. همچنین از مدیریت محترم انتشارات ترمه، آقای غمگسار و همکارانشان؛ خانم طاهری و خانم غمگسار به جهت صبر و حوصله در امورات تهیه و چاپ این کتاب و سایر عزیزان که در این راستا به نحوی متحمل زحمت شده‌اند صمیمانه تشکر و قدردانی می‌نمائیم.

                                         گروه مولفان

                                                               با آرزوی موفقیت روز افزون  برای شما

                                                         رضا ترکمنی رهبر       و       شهرام طاهری

                                              شهریور 1390

 

با راهنمایی های دوست عزیزم جناب آقای دکتر موسی عبادی (دکترای ریاضی) و با بهره گیری از تجارب تدریس خودم و سایر همکاران - اقدام به تالیف و چاپ کتاب ریاضیات پایه نمودیم.

این کتاب برای دانشجویان رشته حسابداری  و مدیریت و اقتصاد قابل استفاده است و براساس  سرفصلهای شورای انقلاب فرهنگی تهیه  و تالیف شده است به همین علت دانشجویان دانشگاههای دولتی { از جمله پیام نور} دانشگاه آزاد و دانشگاه علمی کاربردی می توانند از آن برای کتاب درسی استفاده نمایند .

در این کتاب سعی شده تا مطالب به زبانی ساده و گویا ارائه شود - که دانشجو آن را بفهمد و درک کند - از طرفی چون اکثر دانشجویان رشته های مدیریت  و حسابداری و اقتصاد در مقطع دبیرستان رشته انسانی بوده اند لذا اطلاعات درس ریاضی آنان نسبت به سایر دانشجویان که در دبیرستان رشته های غیر انسانی و یا هنرستانی بوده اند کم تر و ضعیف تر است. با نگرش به این موضوع بسیار تلاش شده است تا کتاب به اینگونه از دانشجویان کمک نماید.

این کتاب نیز مانند قبلی کم حجم است (۲۰۰ صفحه) و با قیمت ۴۰۰۰ تومان توسط انتشارات ترمه چاپ شده و پخش می گردد. لذا علاقمندان می توانند از انتشارات ترمه واقع در تهران - میدان انقلاب - خیابان ۱۲ فروردین آن را تهیه نمایند.

تهیه کتاب ریاضیات پایه که گاها به آن ریاضیات پایه۱   یا   ریاضیات پایه و مقدمات آمار۱  گفته می شود در طی ۲ سال تهیه شده است. بارها مورد بازنگری و اصلاح قرار گرفت تا اینکه نهایی و چاپ شد.

نمودارها و شکلهای این کتاب که برای القاء مطلب درسی بصورت مصور مورد استفاده قرار گرفته اند در دقت و نظم در نوع خود بی نظیر است.

نظرات دانشجویان و اساتید عزیز را در این زمینه پذیرا هستیم  Rahbarpnu@yahoo.com

 

گروه مولفان :

 دکتر موسی عبادی - دکترای ریاضی و مدرس ریاضی با سابقه تدریس ۱۵ سال (دولتی و آزاد و پیام نور)

 ر- ترکمنی رهبر - سابقه تدریس ریاضیات برای رشته های علوم انسانی در دانشگاه(آزاد- علمی کاربردی)

ب - دولتی تالشی: سابقه تدریس ریاضیات برای رشته های علوم انسانی در دانشگاه(آزاد و علمی کاربردی)

ش- ترکمنی رهبر: سابقه تدریس ریاضیات برای رشته های علوم پایه و مهندسی در دانشگاههای دولتی و آزاد.

                                                                                    اردیبهشت ۹۱

+ نوشته شده توسط رهبر در شنبه هفدهم دی ۱۳۹۰ و ساعت 1:23 |